Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

Середа, 19 червня 2019
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар23 березня Всесвітній день метеоролога

Дорогі метеорологи!

Вітаємо вас з професійним святом!

Нехай затяжні зливи не зіпсують

Ваших прогнозів і попереджень.

Пророчі ваші нехай слова

Не викличуть ні в кого сумнівів!

Нехай не тисне на серця

Вантаж атмосферного тиску

І сонце, що світить ясно,

Не затуляє тінь затемнення!

 

Щороку 23 березня за ініціативою Всесвітньої метеорологічною організацією (ВМО) під егідою ООН проводиться Всесвітній день метеорології. У події беруть участь 189 країн- учасниць ВМО. 23 березня 1950 року набрала чинності Конвенція всесвітньої метеорологічної організації, в якій було проголошено утворення Організації. Девізом свята стали слова "Погода, клімат і вода в інформаційну еру".

Дане свято акцентує важливість метеорології і метеорологічної служби у забезпеченні добробуту населення. Гідрометеорологічна служба України, яка є членом-засновником ВМО з 1948 року, являє собою багатофункціональну розгалужену систему, що організаційно оформилася ще в 1921 році. Вона здійснює комплекс гідрометеорологічних спостережень і прогнозування, вивчення змін клімату, спостереження за забрудненням навколишнього природного середовища.

Тема погоди актуальна завжди. Від неї залежить настрій, самопочуття, плани на поточний день. Людство стало спостерігати за погодою вже давно. Перші записи про щоденні спостереження за погодою з’явилися в кінці 17 століття, а спроби передбачення погоди по зміні атмосферного тиску почалися після винаходу барометра. Кожен рік економіка країн всього світу зазнає колосальних збитків від наслідків природних катаклізмів.

Статистичні дані за останнє десятиріччя красномовно показують, що понад 80% всіх стихійних лих мають метеорологічне або гідрологічне походження.

Складно переоцінити значення метеорології в житті суспільства. 

Інформування населення про стан погодних умов на найближчі дні і попередження про несприятливі явища вже стало об'єктивною потребою кожної людини. Своєчасні попередження про небезпечні гідрометеорологічні явища та стихійні лиха зберігають найдорожче — людське життя.

Переглядів: 264
 
You are here: