Департамент екології та природних ресурсів Черкаської обласної державної адміністрації

П'ятниця, 19 жовтня 2018
      Шановні відвідувачі!

Раді вітати Вас на сторінках нашого сайту і висловлюємо щиру вдячність за інтерес до діяльності Управління. Впевнені, що наш сайт допоможе Вам отримати корисну інформацію.
Ми працюємо для Вас! 

ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ

Екологічний календар

17 червня Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами

Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами міжнародна спільнота відзначає 17 червня, саме цього дня в 1994 році в м. Париж, Франція, була прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням (далі – Конвенція), яка набрала чинності 26 грудня 1996 р. Цього року він проходитиме під гаслом „Безкоштовної їжі не буває! Інвестуй у здорові грунти!”.

Детальніше...
 

Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища - одна з найважливіших подій екологічного календаря

Традиційно, 5 червня Україна, як і увесь світ, відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря. Відзначається він починаючи з 1973 року, згідно з резолюцією 2994 XXVII сесії Генеральної Асамблеї ООН від 15 грудня 1972 року.

Детальніше...
 

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття

До Міжнародного дня біорізноманіття, з метою привернення уваги громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни Департаментом екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації:

Детальніше...
 

Екологія: "Екологічна обізнаність населення - шлях до розвитку громад"

Сучасні соціально-політичні процеси, що відбуваються в державі, курс влади на децентралізацію вимагають участі громади у прийнятті рішень щодо подальшого соціального та економічного розвитку території її проживання.

Детальніше...
 

Міжнародний день біорізноманіття

Кожен вид має право на життя або щонайменше на боротьбу за життя, просто тому, що існує.

Декларація прав живих істот

 

Щороку 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття. Біологічне різноманіття забезпечує безліч ключових потреб людства, що виходять за рамки простого забезпечення сировиною. Саме тому доля людства тісно пов'язана з біологічною різноманітністю - різноманітністю життя на Землі. Біорізноманіття має важливе значення для сталого розвитку та добробуту людини.

Детальніше...
 

Національний природний парк дасть унікальну можливість узгодження завдань охорони природи з потребами збалансованого використання природних ресурсів та відпочинком населення

Сьогодні жодній світовій проблемі не приділяють стільки уваги громадськості, рішень ООН, самітів керівників країн, як збереженню біологічного різноманіття та сталому і невиснажливому розвитку цивілізації. Стан довкілля нині визначає усі головні сфери життя суспільства – духовні, матеріальні, економічні. Ключову роль у збереженні біологічного та ландшафтного різноманіття відіграють природоохоронні території.

Детальніше...
 

Зміна клімату – загроза існуванню людства

Кліматична система – це сукупність компонентів атмосфери, гідросфери, біосфери, геосфери, які взаємодіють між собою. Процеси, що відбуваються в кліматичній системі, зумовлюють саму можливість існування біосфери, отже, і людини.

Основною причиною зміни клімату є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється. Внаслідок надмірної кількості газів, які утворюються в результаті діяльності підприємств енергетичного комплексу, транспорту, сільського господарства, промисловості, а також лісових пожеж, виникає утримання сонячного тепла у нижніх шарах атмосфери, не даючи йому повертатись до космосу.

Детальніше...
 

До Дня екологічної освіти

До Департаменту надійшла інформація від Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України щодо забезпечення питною водою сільського населення України.

Відповідно до представленої інформації, особливо гостро постає проблема забезпечення питною водою сільського населення, яке складає 30 % від загальної чисельності. Централізованим водопостачанням забезпечене лише 25 % сільських територій. При цьому тільки 9 % із них мають централізоване водовідведення (каналізацію). Таким чином, люди в селах України потопають у власних комунальних водах, які потрапляють у грунтові води.

Детальніше...
 
Сторінка 36 з 42
You are here: